System korekcji wrastających paznokci – UniBrace

W programie teoria i zajęcia warsztatowe na sztucznych paznokciach i modelach (modelami są sami uczestnicy szkolenia – klamry zakładamy i zdejmujemy).

System UniBrace jest nowoczesnym, skutecznym systemem korekcji paznokci problematycznych pozwalającym na samodzielne, łatwe i szybkie stworzenie implantu, który w bardzo krótkim czasie zmienia kształt zdeformowanych płytek paznokciowych. Jest świetną metodą zarówno dla podologów mających niewielkie (lub żadne) doświadczenia z zakresu ortonyksji, jak i dla specjalistów wykorzystujących różne klamry na co dzień.

W systemie UniBrace wykorzystuje się znany już od dawna kształt implantu w formie litery M (lub W), który wykonuje się z najwyższej jakości drutu ortonyksyjnego (medyczna stal implantologiczna). Samodzielne wykonanie klamry za pomocą urządzenia UniBrace, bez względu na stopień doświadczenia pracy z drutem.

Implant mocuje się na wymagającej korekcji płytce, w zależności od potrzeb zastosowania określonych sił (A – siła dźwigni, B – siła sprężystości, C – siła rotacyjna) za pomocą klasycznych haczyków podpłytkowych, na płytce za pomocą kompozytów stomatologicznych lub w kombinacji haczyka i kompozytu. Jest to system pozwalający skorygować niemal wszystkie deformacje paznokci, a tym samym rozwiązać problem wrastania lub wkręcania się płytki. Zarówno nadanie odpowiedniego kształtu, jak i aplikacja jest prosta technicznie i pozwala na wykorzystanie
wszelkich możliwych sił wykorzystywanych we współczesnej implantologii podologicznej.

Ukończywszy szkolenie z systemu UniBrace będziesz umiał/a:
• prawidłowo ocenić stan i deformację płytki
• nazwać i wybrać siły, jakie należy zastosować do korekcji jej kształtu i toru wzrostu
• dobrać drut o odpowiednich parametrach
• wykonać klamrę posiadającą jedną, dwie lub wszystkie siły wykorzystywane w ortonyksji A,B,C
• prawidłowo zaaplikować wykonany implant
• ustalić procedury pozabiegowe.

.

czas

Teoria- 3 h

Praktyka- 3 h

cena

1250 zł

termin

Sprawdź na

Wykładowca

Szkolenie podologiczne Milena Skalska SUB ROSA usuwanie brodawek

Milena Skalska

Dyplomowany podolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Promocji Zdrowia w Szczecinie. Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Autorka książek  ABC gabinetu podologicznego, Dziecko w gabinecie podologicznym, Metoda Arkady w gabinecie podologicznym oraz Ortonyksja w gabinecie podologicznym. Właścicielkagabinetu kosmetyczno- podologicznego BIOMEDICA w Szczecinie.

Dokumenty do pobrania

Kontakt

516 371 359

Napisz

kursy@subrosa.edu.pl

tu jesteśmy

ul. Dąbrowszczaków 12
03-484 Warszawa