Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Paznokcie, zarówno na dłoniach, jak i stopach są odzwierciedleniem zdrowia i witalności człowieka – są też jego wizytówką – zatem ich wygląd nie jest bez znaczenia. Nieestetyczne zmiany pojawiają się na płytce paznokciowej z różnych powodów: począwszy od procesów chorobowych (przy chorobach ogólnoustrojowych np. łuszczyca, miażdżyca, cukrzyca) poprzez choroby związane z zakażeniami grzybiczymi i bakteryjnymi, aż po zmiany spowodowane przez zdarzenia traumatyczne (uszkodzenia mechaniczne lub zabiegi chirurgiczne polegające na całkowitej lub częściowej resekcji płytki paznokciowej).
W każdym z powyższych przypadków postępowanie powinno być inne, adekwatne do przyczyny i stanu zastanego paznokcia – należy zatem umieć wybrać i przeprowadzić zabiegi wzmacniające, naprawcze lub czasowo zrekonstruować płytkę. Aparat paznokciowy jest bowiem nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim niezwykle ważnym elementem wspierającym struktury stopy odpowiedzialne za prawidłowa biomechanikę chodu.

Program szkolenia:
– Budowa i proces zrastania zdrowego paznokcia
– Przyczyny zmian i uszkodzeń płytki paznokciowej
– Różnicowanie najczęstszych zmian chorobowych
– Rekonstrukcja płytki paznokciowej – kiedy, czym i jak


Omówienie przypadków i pokaz zabiegu oczyszczania i rekonstrukcji płytki paznokciowej oraz zajęcia praktyczne na sztucznych paznokciach, a następnie na paznokciach modeli.

czas

Teoria- 3 h

Praktyka- 3 h

cena

1600 zł

termin

Sprawdź na

Wykładowca

Szkolenie podologiczne Milena Skalska SUB ROSA usuwanie brodawek

Milena Skalska

Dyplomowany podolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Promocji Zdrowia w Szczecinie. Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Autorka książek  ABC gabinetu podologicznego, Dziecko w gabinecie podologicznym, Metoda Arkady w gabinecie podologicznym oraz Ortonyksja w gabinecie podologicznym. Właścicielkagabinetu kosmetyczno- podologicznego BIOMEDICA w Szczecinie.

Dokumenty do pobrania

Kontakt

516 371 359

Napisz

kursy@subrosa.edu.pl

tu jesteśmy

ul. Dąbrowszczaków 12
03-484 Warszawa