Usuwanie brodawek podeszwowych

 

Brodawki podeszwowe- przyczyny różnicowanie i najskuteczniejsze terapie podologiczne.

Usuwanie brodawek podeszwowych to jeden z podstawowych zabiegów podologicznych. Te zmiany potocznie nazywane kurzajkami są bardzo częstym schorzeniem szczególnie u osób korzystających z basenów oraz chodzących w klapkach w miejscach publicznych z dużą rotacją ludzi. Wynika to z tego, że brodawki są spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego który bardzo łatwo się przenosi.

Usuwanie brodawek nie jest trudnym zabiegiem, jednak trzeba umieć dobrać odpowiednią metodę do jego wielkości i ukorzenienia w skórze. Taka wiedza pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w gabinecie i zmniejszyć stres pacjenta, który jest nierozerwalnie połączony z bólem.

W programie szkolenia teoria i zajęcia warsztatowe na modelach w tym usuwanie brodawek skalpelem i dłutem, posługiwanie się urządzeniem do wymrażania brodawek oraz wykonywanie zabiegów z użyciem elektrokoagulatora.
Zagadnienia:
– epodemiologia,
– typy wirusa HPV, z którymi mamy do czynienia w gabinetach podologicznych,
– etiopatogeneza,
– rozpoznanie,
– różnicowanie od odcisków,
– profilaktyka,
– immunoterapia,
– postępowanie z brodawkami w gabinecie podologicznym,
– ziołolecznictwo,
– terapie chemiczne,
– krioterapie,
– elektrokoagulacja,
– badanie za pomocą dermatoskopu,
– najskuteczniejsze terapie krok po kroku.
Po szkoleniu usuwania brodawek uczestnik potrafi odróżniać je od innych zmian, zna przyczyny ich powstawania. Potrafi usunąć je różnymi metodami. Umie doradzić pacjentowi jak przeciwdziałać powstawaniu kolejnym zmianom i jak pielęgnować miejsce po usunięciu brodawki.

Kursant otrzymuje materiały w postaci skryptu szkoleniowego.

czas

Teoria- 4 h

Praktyka- 2 h

cena

1100 zł

termin

Sprawdź na

Wykładowca

Szkolenie podologiczne Milena Skalska SUB ROSA usuwanie brodawek

Milena Skalska

Dyplomowany podolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Promocji Zdrowia w Szczecinie. Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Autorka książek  ABC gabinetu podologicznego, Dziecko w gabinecie podologicznym, Metoda Arkady w gabinecie podologicznym oraz Ortonyksja w gabinecie podologicznym. Właścicielkagabinetu kosmetyczno- podologicznego BIOMEDICA w Szczecinie.

Dokumenty do pobrania

Kontakt

516 371 359

Napisz

kursy@subrosa.edu.pl

tu jesteśmy

ul. Dąbrowszczaków 12
03-484 Warszawa